Категорія
Новини
Дата

Велика Британія надасть Україні щонайменше £2,3 млрд допомоги у 2023 році – FT

Цього тижня Ліз Трасс під час своєї першої закордонної поїздки на посаді премʼєр-міністра Великої Британії повідомить світовим лідерам, що наступного року країна виділить ще щонайменше £2,3 млрд ($2,6 млрд) допомоги Україні через вторгнення Росії, пише Financial Times.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Трасс, яка зустрілася із багатьма лідерами під час похорону королеви Єлизавети II в Лондоні у понеділок, прибуде до Нью-Йорка у вівторок, 20 вересня, із зобовʼязанням підтримувати Україну протягом тривалого часу.
  • Виступаючи перед поїздкою, Трасс пообіцяла народу України, що «Велика Британія й надалі підтримуватиме вас на кожному етапі шляху». Вона повторить це повідомлення у зверненні до Генеральної Асамблеї ООН у середу.
  • Видання зазначає, що Трасс, яка була міністром закордонних справ в уряді Бориса Джонсона, скористається своїм виступом в ООН, аби закликати Захід посилити підтримку Києва після нещодавніх успіхів України на полі бою проти Росії.
  • Під час поїздки до Нью-Йорка вона також проведе двосторонні переговори із президентом США Джо Байденом.
  • Раніше Трасс заявляла, що Росія має залишити всю Україну, зокрема і Крим.  
  • Згідно із матеріалом, Велика Британія вже була другим за величиною військовим донором України, виділивши £2,3 млрд у 2022 році.
  • Країна навчила 27 000 військовослужбовців ЗСУ з 2015 року, надала сотні ракет, пʼять систем ППО, 120 броньованих машин та іншу техніку.
  • Союзники Трасс заявляють, що минулого тижня було здійснено найбільше комерційне транспортування боєприпасів з часів Другої світової війни. Ще десятки тисяч артилерійських снарядів, подарованих Великою Британією, вирушили на передову в Україні.

Контекст

Ще у березні Велика Британія заявила, що надасть 6000 ракет та £25 млн (близько $33 млн) на підтримку Збройних сил України. Станом на весну загальна кількість ракет, які Велика Британія надіслала Україні, становила 10 000, а загальна фінансова підтримка – $528 млн. Також країна обіцяла допомогу в розслідуванні воєнних злочинів Міжнародним кримінальним судом.

У червні уряд Великої Британії виділив до £10 млн на ремонт української залізниці, щоб полегшити вивезення зерна. У британському уряді також зауважили, що з’являється дедалі більше доказів того, що Росія краде українське зерно й переправляє його контрабандою через кордон з метою продажу. «Велика Британія виділить £1,5 млн на розробку процесу тестування, щоб визначити, чи було зерно, яке продається Росією на світовому ринку, незаконно вивезено з України», – повідомили тоді.

Також країна запропонувала Україні масштабну програму з підготовки військовослужбовців. Вона передбачає навчання до 10 000 солдатів за кожні 120 днів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні