Велика Британія надасть Україні ударні безпілотники дальнього радіусу дії /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Велика Британія надасть Україні ударні безпілотники дальнього радіусу дії

Getty Images

Велика Британія направить в Україну сотні нових ударних безпілотників великої дальності з радіусом дії понад 200 км, повідомив британський уряд після того, як президент Володимир Зеленський прибув до країни для переговорів із премʼєр-міністром Ріші Сунаком.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «Сьогодні премʼєр-міністр підтвердить подальше постачання Великою Британією сотень зенітно-ракетних комплексів і додаткових безпілотних авіаційних систем, включаючи сотні нових ударних безпілотників великої дальності з радіусом дії понад 200 км», – йдеться у заяві уряду.
  • Зазначається, що все це буде доставлено в найближчі місяці, оскільки «Україна готується посилити свій опір російському вторгненню, що триває».
  • Також під час сьогоднішньої зустрічі премʼєр-міністр обговорить із Зеленським, яка підтримка потрібна Україні з боку міжнародного співтовариства, це стосується термінової військової допомоги, так і техніки для довгострокової оборони.

Контекст

Велика Британія передає Україні крилаті ракети Storm Shadow великої дальності напередодні довгоочікуваного контрнаступу проти російських військ, пише CNN із посиланням на кілька високопосадовців. Згодом у британському Міноборони підтвердили цю інформацію. Storm Shadow – це крилата ракета великої дальності, спільно розроблена Великою Британією та Францією, яка зазвичай запускається з повітря. Її дальність – понад 250 км, це трохи менше ніж у американських армійських тактичних ракетних систем класу «земля–земля» або ATACMS, про які Україна давно просила.

Це не вперше, коли Велика Британія заходить далі за США в озброєннях, які вона готова надати Україні. Країна була першим союзником, який оголосив, що відправляє сучасні західні танки в Україну, у січні пообіцявши 14 танків Challenger 2, перш ніж США оголосили, що незабаром після цього нададуть танки M-1 Abrams.

Раніше премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак дав зрозуміти, що країна розглядає можливість надсилання зброї великої дальності.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні