Категорія
Новини
Дата

Український морський коридор перевершив результати «зернової» угоди. Третина експорту – металургія

1 хв читання

З серпня по лютий 2024 року завдяки морському коридору від ЗСУ Україні вже вдалося експортувати майже 20 млн т товарів – більше, ніж за аналогічний період минулого року в межах «зернової» угоди, підписаної спільно з ООН, РФ та Туреччиною, йдеться в матеріалі Forbes.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • З серпня 2023-го, відколи запрацював морський коридор під захистом ЗСУ, з портів Великої Одеси вже вийшли понад 660 суден, які перевезли близько 20 млн т вантажів до 32 країн світу, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 
  • За аналогічний період минулого року в межах «зернової угоди», підписаної з РФ під егідою ООН та Туреччиною, з трьох українських портів вдалось відвантажити близько 19 млн т вантажів. 
  • Найбільше товарів новим маршрутом Україні вдалося експортувати в грудні – 6,8 млн т, свідчать дані Адміністрації морських портів України. Найбільший показник експорту в межах «зернової» угоди становив 4,2 млн в жовтні 2022 року. 
  • У межах міжнародної угоди Україна мала право вивозити лише сільськогосподарську продукцію. Через коридор, забезпечений ЗСУ, можна експортувати різні номенклатури товарів. 
  • Близько третини експортних позицій через морський шлях наразі займають продукти української металургії, повідомив Forbes топменеджер однієї з великих українських металургійних компаній, який погодився спілкуватися на умовах анонімності, через те що невповноважений коментувати офіційно. «Україна експортує 2,5–3 млн т руди та металу на місяць», – зазначив він.
  • «Ми вже возимо морем усе, що потрібно для України: і паливо, і добрива, й агропродукцію, й метали – жодних обмежень», – повідомив Forbes Микола Горбачьов, президент Української зернової асоціації (УЗА).  
інфографіка Анастасія Решетнік

інфографіка Анастасія Решетнік

Контекст

Україна у січні цього року експортувала товарів морським шляхом на $1,9 млрд, що на 11% більше, ніж у грудні 2023 року. Загалом у січні було експортовано товарів на $3,4 млрд, що на 6,9% більше, ніж у грудні 2023 року. 

У січні Україна вийшла на рекордний за час широкомасштабного вторгнення показник фізичних обсягів експорту – 12 млн т продукції. З них 8,7 млн т було вивезено морським транспортом.

За підсумками 2023 року Україна наростила обсяги експорту на 112 000 т, до майже 100 млн т товарів. Водночас у вартісному вимірі показник впав на 18,7%, до $35,8 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні