Інфляція у єврозоні сповільнилася до 8,5% на тлі зниження цін на енергоносії /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Інфляція у єврозоні сповільнилася до 8,5% на тлі зниження цін на енергоносії

Shutterstock

Інфляція в єврозоні сповільнилася до найнижчого рівня з травня до січня, споживчі ціни зросли у річному обчисленні на 8,5% у січні, знизившись із 9,2% у грудні, пише Financial Times. У Європейському центральному банку готуються запровадити ще одне різке підвищення ставок.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Дані Євростату показали, що споживчі ціни зросли у річному обчисленні на 8,5% у січні, проте базова інфляція, яка виключає зміни цін на продукти харчування та енергоносії та вважається найкращим показником, залишилася незмінною на рекордно високому рівні в 5,2%.
  • Загальний показник виявився нижчим за 9-відсотковий прогноз економістів, опитаних агентством Reuters, і значно нижчим за рекордно високий рівень у 10,6%, досягнутого у жовтні.
  • Очікується, що ЄЦБ підвищить відсоткову ставку за депозитами до 50 базисних пунктів до 2,5%. 
  • Загальна інфляція уповільнюється у більшості розвинених країн, включаючи США та Велику Британію, що відображає зниження світових цін на енергоносії. Проте показники базової інфляції, як і раніше, викликають занепокоєння у політиків. Федеральна резервна система США має намір підняти відсоткову ставку на 25 б.п., тоді як Банк Англії, ймовірно, підвищить базову ставку на 50 б.п.
  • Окремі дані, опубліковані Євростатом у середу, показали, що ринок праці єврозони залишається стійким. Безробіття по всьому блоку в грудні не змінилося і склало 6,6%, що є найнижчим показником з початку реєстрації в 1995 році.

Контекст

Зведений індекс менеджерів із закупівель єврозони S&P Global, що відображає активність у сфері виробництва та послуг, зріс до 50,2 у січні з 49,3 у попередньому місяці. Активність у єврозоні несподівано повернулася до зростання вперше з червня.

Інфляція у єврозоні у грудні знизилася більше, ніж очікувалося, індекс споживчих цін серед європейських країн-членів зріс у річному вирахуванні на 9,2% у грудні, порівняно з 10,1% у попередньому місяці та рекордним річним рівнем у 10,6% у жовтні. На єврозону очікує сувора зима, оскільки рецесія вдарить по регіону так само, як двозначна інфляція, свідчать дані Європейської комісії, яка погіршила економічний прогноз на наступний рік. Економіка Великої Британії та єврозони, ймовірно, наступного року зіткнеться з рецесією, прогнозує Morgan Stanley, але Сполучені Штати можуть врятуватися від неї завдяки сталому ринку праці.

Європейці різко скоротили свої витрати на товари у жовтні. Це ознака того, що високі ціни на початку періоду збільшення споживання енергії підштовхують економіку регіону до рецесії.

Цього року економіка єврозони скоротиться, оскільки висока інфляція та потенційна нестача енергії спричиняють скорочення виробництва та спровокують погіршення ситуації на ринку праці, відповідно до опитування економістів, проведеного Financial Times

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні