ВВП України в четвертому кварталі впав на 31,4% – Держстат /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ВВП України в четвертому кварталі впав на 31,4% – Держстат

Getty Images

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в четвертому кварталі 2022 року впав на 31,4% порівняно з четвертим кварталом 2021 року, повідомляє Державна служба статистики. Падіння у третьому кварталі сягало 30,8%.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Реальний ВВП у четвертому кварталі 2022 року зменшився порівняно з попереднім кварталом на 4,7% (з урахуванням сезонного фактора).
  • Водночас порівняно з четвертим кварталом попереднього року економіка України впала на 31,4%.
  • Відповідно до даних Держстату, падіння ВВП у першому кварталі 2022 року становило 15,1%, у другому – 37,2%, у третьому – 30,8%.
ВВП України в четвертому кварталі впав на 31,4% – Держстат /Фото 1

Інфографіка: Державна служба статистики

Контекст

Нацбанк за базовим сценарієм прогнозує скорочення ВВП України у 2022 році на 33,4%, зростання – на 5,5% у 2023-му і 4,9% – у 2024 році.

Наприкінці серпня міністерка економіки Юлія Свириденко сказала Reuters, що економіка України має стабілізуватися протягом наступного року та може зрости на 15,5% залежно від перебігу війни, яку розвʼязала Росія.

Згодом Свириденко заявила, що російські атаки на об’єкти критичної інфраструктури в жовтні погіршили падіння ВВП до рівня 39%, що гірше, ніж показники, які були у вересні–серпні – 35%.Через обстріли енергетичної інфраструктури України з боку РФ падіння ВВП у листопаді може скласти 41%, а за підсумками року економіка скоротиться на 33,2%, прогнозують в Мінекономіки.

Згодом в Міністерстві економіки повідомили, що падіння ВВП України за підсумком 2022 року оцінюється на рівні 30,4% (±2%), що є кращим показником, ніж передбачалось за попередніми прогнозами.

Наприкінці січня 2023 року НБУ оновив прогнози на цей рік, згідно із ними, ВВП практично не зростатиме, інфляція буде нижчою за 20%.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні