Категорія
Новини
Дата

Збанкрутілій криптобіржі FTX не вистачає $9,5 млрд для виплат клієнтам

Збанкрутіла біржа FTX відчуває величезний дефіцит криптовалюти та готівки для виплати клієнтам на суму $9,5 млрд, пише Business Insider з посиланням на юристів біржі.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Наразі нові керівники FTX виявили активи на суму $2,2 млрд у гаманцях компанії, з яких лише $694 млн переведені в готівку без труднощів, оскільки були в найбільш ліквідних валютах, таких як фіат, стейблкоїни, біткоїн або ефіріум.
  • Юристи також виявили дебіторську заборгованість клієнтів на суму $385 млн і суттєві претензії до компанії Бенкмана-Фріда Alameda Research. За їхніми словами, FTX позичила Alameda $9,3 млрд.
  • Активи біржі суттєво перемішані, а бухгалтерські книги та звіти неповні або їх зовсім немає, заявив новий гендиректор біржі Джон Рей.
  • У FTX US також є дефіцит на суму $191 млн із $335 млн вимог клієнтів і $283 млн вимог до виплати для повʼязаних сторін.

Контекст

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора криптобіржі 11 листопада 2022 року, коли його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX переказала того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належала засновнику біржі.

13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах. Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на більш як $1,8 млрд. Засновника FTX екстрадували до США, де він постане перед судом. 

Технічний директор FTX Гері Ван та голова Alameda Research Керолайн Еллісон визнали провину в шахрайстві та виявили готовність співпрацювати зі слідством.

Засновник FTX не визнав себе винним за вісьмома пунктами звинувачення. Він звільнений під заставу $250 млн. Процес у справі Бенкмана-Фріда розпочнеться у жовтні 2023 року.

У січні юристи з питань банкрутства заявили, що повернули ліквідні активи на суму $5,5 млрд від FTX.

Наприкінці лютого Бенкману-Фріду висунули чотири додаткові звинувачення. Загалом їх вже 12.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні