Категорія
Новини
Дата

Багами заарештували активи збанкрутілої FTX на більш як $3,5 млрд

Влада Багамських островів заарештувала активи збанкрутілої криптобіржі FTX на більш як $3,5 млрд одразу після подання біржею заяви про банкрутство, пише Bloomberg.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Це сталося відразу після того, як власник криптобіржі FTX подав заяву про банкрутство до суду США, повідомила напередодні Комісія з цінних паперів Багамських островів.
  • На цей крок регулятор пішов через ризики «неминучого зникнення» цих коштів на тлі загрози вчинення кібератак на криптовалютну біржу. Як наголошується у заяві, про ризики багамській владі повідомив сам засновник FTX Сем Бенкман-Фрід.
  • За кілька годин після того, як FTX оголосила про банкрутство, з біржі було викрадено токени на суму близько $372 млн. За даними аналітичної компанії Nansen, FTX зафіксувала відтік токенів на суму майже $700 млн протягом 24 годин.
  • Комісія з цінних паперів Багамських островів заявила, що цифрові активи перебувають під її «винятковим контролем» на тимчасовій основі, доки Верховний суд країни не дозволить регулятору повернути їх клієнтам і кредиторам або ліквідаторам. 
  • Наразі влада країни розслідує «мережу», яка звʼязує FTX.com, зареєстровану на Багамах як FTX Digital Markets, і трейдингову компанію Alameda Research.
  • Водночас Мінʼюст США почав кримінальне розслідування щодо вкрадених активів. Воно є окремим від справи про шахрайство Бенкмана-Фріда.

Контекст

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX переказала того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керівники заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

Федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни. 13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах.

Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на більш як $1,8 млрд.

Засновника FTX екстрадували до США, він постане перед американським судом. Технічний директор FTX Гері Ван та голова Alameda Research Керолайн Еллісон визнали провину в шахрайстві та виявили готовність співпрацювати зі слідством.

Минулого тижня Бенкмана-Фріда звільнили під заставу в $250 млн. Йому було наказано залишатися в будинку своїх батьків у Пало-Альто, штат Каліфорнія.

Клієнти FTX подали колективний позов до суду у справі про банкрутство, намагаючись стати першими у чергу на відшкодування коштів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні