Категорія
Новини
Дата

Багами заарештували активи збанкрутілої FTX на більш як $3,5 млрд

Влада Багамських островів заарештувала активи збанкрутілої криптобіржі FTX на більш як $3,5 млрд одразу після подання біржею заяви про банкрутство, пише Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Це сталося відразу після того, як власник криптобіржі FTX подав заяву про банкрутство до суду США, повідомила напередодні Комісія з цінних паперів Багамських островів.
  • На цей крок регулятор пішов через ризики «неминучого зникнення» цих коштів на тлі загрози вчинення кібератак на криптовалютну біржу. Як наголошується у заяві, про ризики багамській владі повідомив сам засновник FTX Сем Бенкман-Фрід.
  • За кілька годин після того, як FTX оголосила про банкрутство, з біржі було викрадено токени на суму близько $372 млн. За даними аналітичної компанії Nansen, FTX зафіксувала відтік токенів на суму майже $700 млн протягом 24 годин.
  • Комісія з цінних паперів Багамських островів заявила, що цифрові активи перебувають під її «винятковим контролем» на тимчасовій основі, доки Верховний суд країни не дозволить регулятору повернути їх клієнтам і кредиторам або ліквідаторам. 
  • Наразі влада країни розслідує «мережу», яка звʼязує FTX.com, зареєстровану на Багамах як FTX Digital Markets, і трейдингову компанію Alameda Research.
  • Водночас Мінʼюст США почав кримінальне розслідування щодо вкрадених активів. Воно є окремим від справи про шахрайство Бенкмана-Фріда.

Контекст

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX переказала того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керівники заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

Федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни. 13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах.

Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на більш як $1,8 млрд.

Засновника FTX екстрадували до США, він постане перед американським судом. Технічний директор FTX Гері Ван та голова Alameda Research Керолайн Еллісон визнали провину в шахрайстві та виявили готовність співпрацювати зі слідством.

Минулого тижня Бенкмана-Фріда звільнили під заставу в $250 млн. Йому було наказано залишатися в будинку своїх батьків у Пало-Альто, штат Каліфорнія.

Клієнти FTX подали колективний позов до суду у справі про банкрутство, намагаючись стати першими у чергу на відшкодування коштів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні