За рік редакція Forbes написала 1347 текстів. Ось 25 історій, якими ми особливо пишаємося (тут дійсно є що почитати)
Категорія
Найбагатші
Дата

За рік редакція Forbes написала 1347 текстів. Ось 25 історій, якими ми особливо пишаємося (тут дійсно є що почитати)

Верхній ряд: Ольга та Сергій Пилипенко, Макс Левчин і Андрій Шевченко, Віталій Дятленко і Сергій Смусь. Нижній ряд: Максим Поляков, Дмитро Запорожець, Ігор Гуменний, Андрій Ставніцер і Віктор Поліщук. Ілюстрація Анна Наконечна/Getty Images

У червні 2020 року вийшов із друку перший номер оновленого журналу Forbes Ukraine, а 1 березня 2021-го запустився сайт Forbes.ua. За 2021 рік наша редакція написала майже дві тисячі різних матеріалів. Понад тисячу – великих історій, інтервʼю, експлейнерів, рейтингів, заміток із доданою вартістю, колонок. Ми вибрали для читачів 25 найкращих історій, і це було дуже складно зробити (достойних набагато більше)

1. 30 років українського бізнесу

Як починався бізнес в Україні і зростав протягом усієї незалежності. Forbes розповів про те, як із руїн радянського ладу поставали ініціатива, винахідливість, ділова хватка українських підприємців. Один рік – одна історія, один урок.

Матеріали по темі

2. Друге народження Гуменного

Ігор Гуменний. /Фото Олександр Чекменьов

Ігор Гуменний. Фото Олександр Чекменьов

Влітку 2020-го Ігор Гуменний дізнався від лікаря, що за кілька тижнів помре. Пізня стадія лейкемії. Для людини, яка звикла все контролювати і завжди має «план Б» (у подорожі він обов’язково бере із собою запас готівки – «а раптом щось трапиться з кредитками»), це був нищівний удар. Але не нокаут. Як він переміг лейкемію, втримав бізнес і переосмислив своє життя.

Матеріали по темі

3. Зроблено в Одесі

Одеські розробники навчилися створювати світові продуктові компанії. Як минулого десятиліття Одеса несподівано стала центром продуктового IT-бізнесу.

Матеріали по темі

4. Від Дикого Заходу до Сахари. Історія фондового ринку України

Україна запустила ринок акцій на початку 1990-х одночасно з сусідами з Центральної та Східної Європи. Нині він фактично не працює. Що пішло не так і чи можна це виправити?

Матеріали по темі

5. Вони читають список Forbes як меню в ресторані

Андрій Волков і Михайло Бакуненко. /Фото Олександр Чекменьов

Андрій Волков і Михайло Бакуненко. Фото Олександр Чекменьов

«Борги віддають лише боягузи». Щоб перевірити це твердження, фінансисти Андрій Волков і Михайло Бакуненко побудували бізнес зі збору боргів із найбагатших українців.

Матеріали по темі

6. Космос Полякова

Максим Поляков. /Фото Shutterstock/Анна Наконечна

Максим Поляков. Фото Shutterstock/Анна Наконечна

Уродженець Запоріжжя Максим Поляков будує космічну компанію у США. Але йшов до цього через онлайн-казино та дейтинг бізнес. В яку ціну обійдеться підприємцю з українським паспортом спроба увійти до найзарегульованішої індустрії сучасного світу – космічного бізнесу.

Матеріали по темі

7. Трансформація Косюка

Найбільший виробник курячого м’яса в Україні «Миронівський хлібопродукт» прагнув дотягтися до якомога більшої кількості магазинних полиць. Тепер він називається МХП. Його завдання – дотягтися до якомога більшої кількості шлунків.

Матеріали по темі

8. ПриватБанк. Справа на $10 млрд

За чотири роки після націоналізації ПриватБанк заробляє стільки само, скільки вся банківська система. Forbes зазирнув за лаштунки найскандальнішої реструктуризації в історії України.

Матеріали по темі

9. Пастка спадкоємця

Побудувавши разом із партнерами найбільший приватний порт України, Андрій Ставніцер довів, що гідний памʼяті свого батька. Нова мета в житті – інновації.

Матеріали по темі

10. Код Запорожця

Дмитро Запорожець за 10 років пройшов шлях від комп’ютерних курсів до мультимільйонера. Як був створений і чому досяг успіху GitLab.

Матеріали по темі

11. Людина в червоній сорочці

8 жовтня стало відомо про смерть інтернет-підприємця Олексія Мася, 47. Він помер після тривалої хвороби, його останнім задумом став децентралізований проєкт «Крафтові соцмережі». Перед тим Мась понад чверть століття будував уанет: запускав перші банерні й соціальні мережі, інтернет-магазини, файлообмінники. З чого ще складається його спадщина.

Матеріали по темі

12. Герой ковідного фронту

Іен Маклахлан здійснив прорив, без якого Pfizer і Moderna не змогли б створити вакцини проти COVID-19. Як науковець залишився без прав на свої розробки і величезної винагороди.

Матеріали по темі

13. Закохані в бетон

Група «Ковальська» інвестує понад $100 млн в офісну нерухомість. Що штовхає її проти вітру?.

Матеріали по темі

14. Ставка на майбутнє

Сергій Портнов і Катерина Білоруська, власниця Parimatch. /Фото Олександр Чекменьов

Сергій Портнов і Катерина Білоруська, власниця Parimatch. Фото Олександр Чекменьов

Засновник Parimatch правильно обрав наступників. Його донька та син друга перетворили букмекерську мережу в інтернет-холдинг на $550 млн. Велика історія компанії.

Матеріали по темі

15. Трансформація простору

Над тим, як реорганізувати роботу й офісний простір у світлі нових даних, сушать голову бізнесмени зі всього світу. Forbes опитав українські компанії, щоб дізнатися про їхні плани. З отриманих відповідей можна зробити висновок, що бізнес схиляється до трьох основних варіантів: гібридний режим, повне повернення до офісів і додавання до класичних офісів опенспейс-просторів для творчості та командної роботи.

Також ми весь рік вивчали досвід українських компаній, які трансформують підхід до офісів. За цим посиланням ви можете подивитися, що в них виходить. Також Forbes зібрав досвід восьми українських компаній, які перетворили офіс на інструмент мотивації працівників.

Матеріали по темі

16. Улюбленці «Великого будівництва»

Як маловідома дорожня компанія з Одеси вибилася в лідери «Великого будівництва» президента Зеленського. Історія злету «Автомагістраль‑Південь».

Матеріали по темі

17. Ройтбурд

Олександр Ройтбурд був одним із найуспішніших українських художників. 8 серпня 2021 року Ройтбурд помер у рідній Одесі від наслідків коронавірусу. Що він залишив після себе.

Матеріали по темі

18. У пошуках блакитного океану

Uklon проклав дорогу в Україну техгігантам Uber і Bolt. Як український сервіс намагається вистояти на рингу з міжнародними важковаговиками.

Матеріали по темі

19. Liki24 2.0

Навесні 2020-го засновник сервісу Liki24.com Антон Авринський потрапив до першого випуску Forbes у розпал шторму. Оборот його компанії з доставки ліків зростав на десятки відсотків щотижня, Україна і світ гули в коронавірусній паніці. За наступний рік пандемія перейшла з фази гострої кризи до фази поступового згасання. Авринський не сповільнив темпи – у кілька разів виростивши Liki24.com, він запустився в трьох європейських країнах і відкрив новий медичний сервіс. Як він вирощує стартап і чого тут можна повчитися.

Матеріали по темі

20. Шлях Шеви

Андрій Шевченко. /Фото Getty Images

Андрій Шевченко. Фото Getty Images

Що таке менталітет переможця і як Андрій Шевченко створює з окремих людей команду.

Матеріали по темі

21. Найкращий на фоні

Найбільший український університет – Київський політех – балансує між минулим і майбутнім. Чому він усе більше програє міжнародним конкурентам.

Матеріали по темі

22. Гамбіт Левчина

Один із засновників PayPal, уродженець України Макс Левчин обіцяє покінчити з бізнесом, який наживається на помилках позичальників. Його стартап Affirm пропонує безвідсоткові кредити і не бере комісії за прострочення. Компанію оцінили у $24 млрд, і Левчин одним з останніх серед «мафії PayPal» став мільярдером.

Матеріали по темі

23. Вже не так смішно

Перемога Зеленського на президентських виборах забрала у «Квартал 95» головного виконавця та ще понад три десятки кварталівців та їхніх друзів. Чому студія опинилася далеко не в найкращій формі.

Матеріали по темі

24. Теорія великої афери

Віктор Поліщук, колишній власник банку «Михайлівський». /Фото Анна Наконечна

Віктор Поліщук, колишній власник банку «Михайлівський». Фото Анна Наконечна

Через п’ять років після скандального банкрутства банку «Михайлівський» правоохоронці продовжують переслідувати винних у його розграбуванні. Колишнього власника банку Віктора Поліщука в списку підозрюваних немає, і він продовжує розвивати свій бізнес. У чому секрет.

Матеріали по темі

25. Поверненню підлягає

Полтавська компанія «Аврора» розгорнула найбільшу мережу «однодоларових» магазинів. Як їй допомогла концепція менеджменту від Toyota.

Матеріали по темі